Hakkımızda
1618917019513 570 364

1990 yılında Mehmet Bekir Kutmangil tarafından Kutes Döküm adıyla kurulan KUTES Metal üretime 1993 yılında başladı. KUTES Metal, 2017 yılında döküm ve talaşlı imalat operasyonlarını birbirinden ayırarak KUTES Metal çatısı altında Kutes Döküm ve Kutes Makine markalarını kurdu. Aynı yıl Kutes Döküm HWS otomatik yatay döküm hattını kurarak sfero demir (GGG) ve pik demir (GG) döküm kapasitesini 50 bin tona yükseltti. KUTES Makine ise dokuz farklı CNC işleme tezgâhıyla açıldı.

Kendi sektörlerinin önemli uluslararası markaları için binin üzerinde bağımsız parçanın üretildiği tesis ve işletmenin üstün niteliği dokuz farklı sektör için dokuz ayrı sertifikayla tasdiklenmiştir. Kutes Döküm, GF ve HWS yatay otomatik kalıplama hatlarının her biri, saatte 120 kalıp pik ve sfero döküm yapabilir.

100
155
35

Kutes Döküm, senede 50 bin ton döküm yapabilmektedir. Sunduğu hizmetlerde hassas işleme ve seçkin mühendislik kabiliyetleriyle öne çıkan KUTES Makine yaklaşık 60 bin saat kesintisiz talaşlı imalat yapılabilecek kapasiteye sahiptir. Sorumlu üretim politikası çevresinde üretim ve işletmede karbon ayak izini azaltma, pozitif ayrımcı istihdam yaklaşımı, çalışan güvenliği ve diğer çağı yakalamış uygulamalarla sektörde örnek alınan bir kurum olan KUTES Metal tesislerinde 250’den fazla personel çalışıyor.

Hidrolik ve Pnömatik
Otomotiv
Pompa & Vana
Yan Sanayi
İnşaat
Demiryolu
İş Makineleri
İklimlendirme
Tarım

Otuz bin metrekaresi kapalı toplam 130 bin metre karelik tesisleriyle KUTES Çorlu ilçesindeki stratejik konumuyla da paydaşlarına imkanlar sunar. Binden fazla fabrikaya ev sahipliği yapan ve birçok stratejik ulaşım ağının kesişim yeri olan Çorlu Türkiye’nin üçüncü en büyük sanayi bölgesidir. Kutes Metal Çorlu ticari deniz limanına 35 km, dünyanın en büyük havalimanlarından İstanbul Havalimanı’na 100 km ve Avrupa Birliği sınırına sadece 150 km uzaklıktadır. 2022 yılında tamamlanması planlanan 1915 Çanakkale Köprüsü Çorlu’nun erişilebilirliğini daha da çeşitlendirecektir.

Üretim kapasitesini, coğrafi konumunun avantajıyla birleştiren KUTES Metal, yerel ve küresel müşterilerine tek elden döküm ve talaşlı imalat alanında hizmet vererek iş ortaklarına hızlı lojistik ve kolay süreç takibi gibi pek çok yarar sağlar. Kurulduğu günden beri Mükemmelliğe Adanmış 30 Yıl misyonu ile küresel standartlarda üretim yapan KUTES Metal, sektör yelpazesine yeni sektörler ekleyerek büyümeye devam eden bir sanayi markasıdır.